Epoxidové fórum

Oznámení
Smazat vše

Začínáme s epoxidovou pryskyřicí

 

Honza Pakandl
(@honza-pakandl)
Hlavní admin Admin
Přidal se: před 2023 roky
Příspěvky: 12
Úvodní téma  

Vše co se týká epoxidové pryskyřice je možno probrat v tomto vláknu. Pokud máte facebookový účet, můžete se o rady obracet i do následujících skupin, kde Vám epoxy komunita též ráda poradí:

Epoxy and design - tvoříme s epoxidem, radíme si a vzájemně se inspirujeme

Začínáme s epoxidem - rady, tipy a návody

 

Základní informace o epoxidové pryskyřici:

  • Ne všechny epoxidové pryskyřice jsou určené na zalévání Vašich výrobků. Epoxidové pryskyřice mohou být čistě na podlahy nebo na lepení různých materiálů. Na těchto stránkách se věnujeme hlavně prodejcům, kteří se specializují na epoxidovou pryskyřici určenou na Vaše umělecké výrobky jako šperky, obrazy, stoly, podnosy, hodiny apod.
  • Jedním z nejdůležitějších faktorů je UV stabilita pryskyřice (jak časem žloutne). Tento jev pak může znehodnotit Váš výrobek. Některé pryskyřice již malý lehký nažloutlý nádech při výrobě, jiné začnou žloutnout v řádech měsíců, další v řádu let atd. Pokud se v tomto nedokážete orientovat, doporučujeme se obrátit pro radu na zkušenější výrobce, kteří již mají s epoxidovou pryskyřicí větší zkušenosti.
  • Potřeba je dávat pozor i na výšku vrstvy, kterou můžete danou epoxidovou pryskyřicí vylít. S některými pryskyřicemi můžete vylévat vrstvu pouze pár milimetrů, s jinými třeba 10 centimetrů. Při volbě nevhodné pryskyřice může vzniknout tzv. exoterm (pryskyřice vyvře) a popraská.

 

Toto téma bylo změněno před 3 měsíci 3 krát uživatelem Honza Pakandl

Citace
Daria
(@daria)
New Member
Přidal se: před 2 měsíci
Příspěvky: 1
 

Co to je za pryskyřici na hlavní stránce. Ta svítivá modrá? Děkuji


OdpověďCitace
Sdílet: