FSF DECO stěrky a pryskyřice

"Svou první epoxidovou podlahu jsem dělal v Londýně před 30 lety."

SLAVKO FILIPOVIC

Ahoj Slavko, představíš nám ve stručnosti Vaší firmu a něco o Tobě?

Ahoj, pocházím z Chorvatska a vystudoval jsem Vysokou školu uměleckou v Bělehradě – obor restaurátorství a malířství. Firmu jsem založil v roce 1995 a zabývala se především dekorativním štukatérstvím a opravou památkově chráněných domů. Spolupracoval jsem s Národním památkovým ústavem v Praze při opravách pražských památek.

Nicméně celý život se věnuji umělecké tvorbě. Navrhoval jsem a realizoval interiéry hotelů a restauračních zařízení. Pracoval jsem na opravě památek po celém světě přes Evropu až do USA.

Vzpomeneš si na svou první práci s epoxidovou pryskyřicí?

Je to sice 30 let, ale to si vybavuji :).  Bylo to v Londýně a klientka si vyžádala podlahu z pryskyřice, do které se zasadily dekorativní kameny. V té době nebyly dostupné takové pigmenty jako v dnešní době. Vzpomínám, že mi známý kdysi dovezl pigmenty z Indie. Vzorky mám ještě někde ve sklepě.

Máš i nějaké ukázky své práce s pryskyřicí z poslední doby?

Bohužel jsem svou práci moc nefotil a teď mě to mrzí. Nalezl jsem například tuto podlahu pro Vinium Classique.

Jak probíhá postup, když si přeje klient od Vás něco zhotovit?

Naší práci předchází osobní konzultace s klientem, předložení návrhu a ukázka materiálu. Vždy bereme ohled na celkový dojem interiéru skloubený s citem a praktičností. Výsledkem je kvalitně provedení řemeslná práce dle představ klienta.

Mimo pryskyřici se věnuješ i stěrkování a zmíněnému restaurování. Zde by jsi našel nějaké ukázky prací?

Ano, zde mám již nafoceno více věcí.

Pokud má někdo zájem o Vaší práci, kam se na Vás může obrátit?

Komplet info o naší firmě i s ukázkami prací naleznete na https://www.facebook.com/fsfdeco případně je možná nás kontaktovat na čísle 775 211 859.

Fsf Deco - ukázky prací